BOTRSTVO

V letošnjem šolskem letu smo z učenci, vključenimi v otroški parlament, začeli s projektom BOTRSTVO. Da bi se učenci na predmetni in razredni stopnji med seboj spoznali in povezali, stkali prijateljske vezi in s tem krepili dobre medosebne odnose ter družabne veščine, smo vsakemu letošnjemu prvošolcu določili enega ali dva učenca botra s predmetne stopnje, torej starejšega prijatelja.
V decembru so se po uvodnem neformalnem druženju botri s prvošolci srečali prvič. Mlajše prijatelje so razveselili z voščilnicami, pobarvankami, karticami prijateljstva, risbicami in drugimi izdelki. Prav tako so jih na zadnji šolski dan pred prazniki pospremili na proslavo v kulturni dom.
Tako mlajši kot starejši učenci se nad novimi prijateljstvi navdušujejo. V okviru šolskega otroškega parlamenta pa že razmišljamo, kdaj, kje in s kakšnimi aktivnostmi bi se mlajšim učencem še lahko približali.
Nekaj utrinkov srečanj si lahko ogledate na fotografijah.

Janja Kovač, koordinatorka projekta Botrstvo