OŠ NAZARJE
KOLEDAR DOGODKOV
FACEBOOK
Facebook By Weblizar Powered By Weblizar

EKSKURZIJA “MLADIH ČEBELARJEV”

V petek, 12. 4. 2019 smo se “mladi čebelarji” iz Nazarij, Mozirja in Šmartnega ob Paki v spremstvu naših mentorjev odpravili v Radovljico.

V muzeju Lectar smo se po ogledu le-tega udeležili lectarske delavnice in sami poljubno okrasili lectova srca. Veselo vzdušje v muzeju sta nam pričarala še godca. Sledil je obisk Čebelarskega muzeja, kjer smo spoznali zgodovino čebelarjenja. Ogledali smo si panje, čebelarsko orodje, sobo čebele kranjske sivke in zelo zanimive panjske končnice. Ker pa prav vsi radi stopamo na odrske deske, nas je pot zanesla tudi v Linhartov muzej. Preko razstave smo še pobližje spoznali življenje in delo očeta slovenskega gledališča in znanstvenega zgodovinopisja Antona Tomaža Linharta. V Radol´ci se je odvijal tudi Festival čokolade, zato je bilo celo mesto v znamenju te sladke pregrehe. Degustirali in nakupovali smo lahko čokoladne dobrote vseh “odtenkov” ter oblik in se ob spremljevalnih prireditvah festivala prav prijetno družili in zabavali. V poznih popoldanskih urah smo se polni novih doživetij vračali proti domu. Skupaj z mentorico go. Branko Nareks smo preživeli čudovit, nepozaben dan.

David in Peter Suhoveršnik

HITRI DOSTOP       
PUBLIKACIJA         GOVORILNE  

                JEDILNIK            

   eGRADIVA                 KNJIŽNICA