OŠ NAZARJE
KOLEDAR DOGODKOV
FACEBOOK
Facebook By Weblizar Powered By Weblizar

IZLET NA AVSTRIJSKO KOROŠKO

6. maja, smo se sedmi in osmi razred odpravili na zaključno ekskurzijo čez mejo v Avstrijo. Najprej smo se ustavili na parkirišču pri Minimundusu, kjer se nam je pridružila prijazna vodička. Odpeljali smo se do vznožja gradu Ostrovica, ki kraljuje nad avstrijsko Koroško. Postopoma smo se skozi 14 vrat, ki zaznamujejo postaje križevega pota, vzpeli na vrh. Bilo je vredno napora, saj se je z vrha gradu ponudil lep/čudovit razgled na dolino, polja, gozdove. Ogledali smo si še orožje in orodje, ki so ga uporabljali vitezi in vojaki v svojem času. Najvišji vojak je meril čez 2 metra in je ustrahoval tiste, ki so hoteli napasti grad.

Učenke 7. razreda

 

V ponedeljek, 6. 5. 2019, smo se učenci 7. in 8. razreda odpravili na ekskurzijo na Avstrijsko Koroško. Ogledali smo si znamenitosti mesta Celovec in bližnje okolice. Najprej smo obiskali grad Ostrovica. Ima kar 14 vrat s 5 dvižnimi mostovi. Nato smo se odpravili na Gosposvetsko polje, kjer smo si ogledali Vojvodski prestol in zunanjost cerkve Marijinega vnebovzetja v kraju Gospa Sveta. V Celovcu smo si v deželni hiši ogledali Knežji kamen. Kasneje smo se lahko še sami sprehodili po mestu. Za zaključek nas je čakal ogled Minimundusa, ki smo se ga vsi zelo veselili. Domov smo se vrnili zadovoljni in polni lepih vtisov.

Nika Benedik, 8. a

Več utrinkov si lahko ogledate v GALERIJI.

HITRI DOSTOP



       
PUBLIKACIJA         GOVORILNE  

                JEDILNIK            

 



  eGRADIVA                 KNJIŽNICA