Projekt: KORAK K SONČKU

Svetovni dan cerebralne paralize

Kot šola smo že četrto leto zapored vključeni v projekt Korak k sončku, katerega cilj je ozaveščanje družbe o vsakršni drugačnosti. V okviru projekta smo 6. 10. 2020 obeležili Svetovni dan cerebralne paralize. Skupaj z učenci smo spregovorili o izzivih, ki jih le-ta prinese v vsakdanje življenje. Med drugim smo spoznali izraz klančina in razmišljali o dostopnosti gibalno oviranih ljudi do objektov v naši občini. Otroci so se razveselili podarjenih balonov Zveze društev za cerebralno paralizo Slovenije.

Poslanico ob 6. oktobru – Svetovnem dnevu cerebralne paralize »Pusti svoj pečat« si lahko ogledate na povezavi spodaj:

https://www.soncek.org/aktualno/aktualno/aktualno/poslanica-ob-6-oktobru-svetovnem-dnevu-cerebralne-paralize-pusti-svoj-pecat/

Vodja projekta na šoli: Urška Golčman, spec. ped.

Dostopnost