Drage učenke in učenci, spoštovani starši! V tednu od 19. do 23. 10. 2020 se v skladu z odredbo vlade Republike Slovenije za učence od 6. do 9. razreda prične izobraževanje na daljavo. Učenci od 1. do 5. razreda se tudi v tem tednu še naprej izobražujejo v šolskih prostorih. Od prvega dne letošnjega šolskega leta smo se pripravljali na to (čeprav smo potihem upali, da ne bo potrebe) in izdelali načrte izobraževanja na daljavo za različne modele pouka, ki bi morda lahko stopili v veljavo. Za lažjo vključitev v izobraževanje na daljavo smo pri vseh učencih naše šole pričeli z razvijanjem digitalnih kompetenc, starostni stopnji primerno. V prihodnjem tednu, ko nas spet čaka »virtualno« poučevanje za učence predmetne stopnje, bomo urnike posameznih oddelkov/razredov nekoliko prilagodili, da bo delovna obremenitev zanje in za učitelje čim bolj optimalna. Mi se bomo trudili narediti vse, kar je v naših močeh, vendar pa pri tem prosimo za sodelovanje tudi vas, spoštovani starši. Otroci bodo potrebovali reden stik s šolo in učitelji, prav tako z vrstniki. Občasno jih bo treba tudi motivirati in spodbujati, da bo njihovo izobraževanje kontinuirano teklo, ne glede na čas trajanja pouka na daljavo. Vsi šolski predmeti so enakovredni, zato naj učenci sodelujejo z vsemi učitelji in se odzivajo pri vseh predmetih. Učenci so seznanjeni z e-okolji, po katerih bo potekalo delo in s potmi komunikacije z učitelji. V kolikor boste med izobraževanjem vaših otrok na daljavo naleteli na tehnične ali druge težave in boste potrebovali naš nasvet in podporo, vas prosimo, da nam to sporočite, saj lahko otrokom le tako priskočimo na pomoč in skupaj z vami najdemo ustrezno rešitev. Drage učenke in učenci 6., 7., 8. in 9. razreda! V pomladnem času ste dokazali, da znate in zmorete pridobivati znanje tudi na daljavo. Vaše sodelovanje je bilo zgledno. Tudi tokrat računamo na vašo odgovornost in trud! Redno spremljajte zastavljene naloge in sproti opravljajte svoje dolžnosti pri vseh predmetih. Prepričani smo, da boste zmogli! Mi bomo tukaj za vas… v kolikor potrebujete pomoč in nasvete, se obrnite na učitelje posameznih predmetov, z veseljem vam bodo pomagali. V upanju, da bo izobraževanje na daljavo kratkotrajnega značaja, vas pozdravljamo in se vam že vnaprej zahvaljujemo za sodelovanje!

Vodstvo in kolektiv OŠ Nazarje

Dostopnost