Spoštovani starši, drage učenke in učenci!

V skladu z današnjo okrožnico MIZŠ vas obveščamo, da bo v ponedeljek, 1. 2. 2021, pouk za učence 1. triade zaradi obveznega testiranja zaposlenih potekal na daljavo, od torka, 2. 2. 2021 do petka 5. 2. 2021 pa se bomo z učenci 1., 2. in 3. razreda spet srečevali v šolskih prostorih.

V nadaljevanju navajamo povzetek besedila okrožnice, ki smo jo prejeli danes popoldne.

»Obveščamo vas, da je Vlada RS danes, v četrtek, 28. 1. 2021 sprejela spremenjen Odlok o začasni prepovedi zbiranja ljudi v zavodih s področja vzgoje in izobraževanja ter univerzah in samostojnih visokošolskih zavodih, ki bo objavljen v Uradnem listu Republike Slovenije. S spremenjenim odlokom se začasno prepoveduje zbiranje ljudi v vrtcih/osnovnih šolah, razen za otroke in učence od 1. do vključno 3. razreda v Gorenjski, Koroški, Osrednjeslovenski, Podravski, Pomurski, Primorsko – notranjski in Savinjski regiji. V teh regijah bo od torka, 2. 2. 2021 vzgojno-izobraževalno delo za otroke potekalo v vrtcih, za učence od 1. do vključno 3. razreda pa v prostorih šole.

V ponedeljek, 1. 2. 2021 bo za zaposlene v osnovnih šolah (strokovne delavce v prvem triletju osnovne šole, administrativni, tehnični in vodstveni kader), vse zaposlene v OŠPP in zavodih, ter 2 zaposlene v vrtcih, ki sodijo v »rdeče« regije, potekalo hitro testiranje na okužbo s SARS-CoV-2. Prosimo vas, da v »rdečih« regijah na dan testiranja, v ponedeljek, 1. 2. 2021 izobraževanje za učence prvega triletja organizirate na način, kot ste ga v ponedeljek 25.1. 2021.

Vrtci, ki se nahajajo v »rdečih« regijah, nadaljujejo z izvajanjem dejavnosti v polnem obsegu, ob upoštevanju preventivnih zaščitnih ukrepov za zajezitev širjenja okužbe z virusom SARS-CoV-2. Testiranje zaposlenih v vrtcih naj bo razporejeno tekom celega dne, da bo vzgojno-izobraževalno delo v vrtcih lahko potekalo.«

V skladu z navodili MIZŠ vas prosimo, da za otroke 1. triade v ponedeljek 1. 2. 2021, zagotovite varstvo v domačem okolju, vsebine za pouk pa jim bodo ta dan učitelji naložili v spletne učilnice.

Zahvaljujemo se vam za razumevanje! Skupaj bomo zmogli!

Vodstvo in kolektiv OŠ Nazarje

Dostopnost