V skladu z okrožnico Ministrstva za izobraževanje, znanost in šport vas obveščamo, da 5. 3. 2021 začne veljati spremenjen odlok o začasnih ukrepih za zmanjšanje tveganja okužbe in širjenja okužbe z virusom SARS-CoV-2.

Po novem je uporaba zaščitnih mask za učenke/učence od 6. razreda osnovne šole oziroma od dopolnjenega 12. leta dalje v vseh razredih obvezna. Prav tako je obvezna uporaba zaščitnih mask za učiteljice/učitelje v osnovnih šolah. Uporaba zaščitnih mask ni obvezna za otroke do dopolnjenega 6. leta starosti ter za učenke/učence od 1. razreda do vključno 5. razreda osnovne šole, izključno v matičnem oddelku.

Obvezna je uporaba mask v prostorih vrtca in šole in na zunanjih površinah vrtca in šole tudi za starše.

V skladu z okrožnico se priporoča, da tudi učenci od 1. do 5. razred za svojo varnost in zaščito vseskozi uporabljajo zaščitno masko.

Dostopnost