V sredo, 15. septembra, sta Osnovno šolo Nazarje obiskala glasbenica Ditka in pesnik Feri Lainšček. Učenci smo si najprej ogledali kratek film o obeh ustvarjalcih, nato pa odšli v športno dvorano, kjer je nastopila Ditka. S kitaro v roki je zapela nekaj najbolj znanih pesmi, na klaviaturi pa jo je spremljal njen oče Gorazd, ki je bil tudi njen prvi glasbeni učitelj. Feri Lainšček je povedal zgodbo o svoji prvi pesmi ter predstavil svojo pesniško zbirko z naslovom »Ne«. Meni, da si mladi premalokrat upamo reči »ne«, in poudaril je, da moramo prisluhniti svojemu srcu. Ditka je k petju povabila tudi nas, občinstvo, ki smo se z veseljem odzvali. Ob zadnji pesmi je povabila na oder osmošolki Gajo ter Injo. Vsi skupaj smo za slovo zapeli pesem, ki jo je napisal Feri Lainšček, Ne bodi kot drugi. To pa je bilo tudi Ditkino sporočilo nam vsem. Dan smo zaključili z izdelavo knjižne kazalke, ki nas bo spodbujala k branju zgodb za bralno značko.

Pascal Lever Pejovnik, Loti Riga, ŠNO

Dostopnost