Po dveh mesecih delovanja sva obiskali na novo odprto igralnico nazarskega vrtca. V zadnjih nekaj letih se je število otrok v občini Nazarje namreč precej povečalo. Ob vpisu novincev za novo vrtčevsko leto se je izkazalo, da je obstoječi vrtec za vse otroke skupaj premajhen, zato se je vodstvo šole in občine dogovorilo, da bodo za najmlajše na zelenici pri vrtcu namestili bivalni kontejner. Otvoritev je bila 15. septembra, ko so »prikapljali« prvi malčki in bili navdih za poimenovanje skupine, kot je povedal iskrivi vzgojitelj Robi. Tako je skupina tudi dobila ime »Kapljica«.

Malčki, ki so stari od ene do dveh let, imajo na voljo eno od dveh igralnic in kopalnico. Druga igralnica še čaka na svojo skupino, v tem času pa služi kot prostor za predstave in telovadnico. Zunanji izgled na novo postavljenega objekta lepo zaključuje velika zunanja terasa z ograjo.

Zala Krajner, Maja Papež, POŠ

Dostopnost