Tretji petek v novembru je potekal že 11. Tradicionalni slovenski zajtrk, pod sloganom “zajtrk s sadjem – super dan!

V Vrtcu Nazarje smo se z otroki iz vseh skupin na ta poseben “praznik” pripravljali že nekaj dni prej. Otroci so preko različnih dejavnosti in iger spoznavali pomen slovenske in lokalne hrane, se pogovarjali o zdravem načinu prehranjevanja in o skrbi za zdravo telo z veliko gibanja na prostem. Ker je del tradicionalnega zajtrka tudi med, so otroci ustvarjali čebele, čebelnjake in se preko iger ter plesa učili o pomembnosti čebel.

V petek, 19. novembra, pa smo z okusnim tradicionalnim zajtrkom zaokrožili cel teden. Uživali smo živila iz bližnjih kmetij: mleko, maslo, med, kruh in jabolka.

Ker nam tudi letos razmere žal niso dopuščale, da bi na skupni zajtrk z otroki povabili predstavnike občine ter lokalne čebelarje, so otroci iz najstarejše skupine Oblački, pripravili ter jim posredovali kratek film, kjer so tudi s petjem in plesom prikazali kako pomembne so zanje čebele in zdrav zajtrk. Tako smo na ta poseben dan ostali povezani, četudi na daljavo.

FOTO UTRINKI

Dostopnost