Letošnja zimska šola v naravi se je začela zadnjega januarja in je trajala ves prvi teden februarja. V CŠOD Cerkno smo odšli sedmošolci in en oddelek šestošolcev. Prvi dan smo se od doma pripeljali naravnost na smučišče, kjer smo se opremili s smučmi, čeladami, očali ter se razdelili v skupine. Naše smučanje se je začelo s soncem, po štirih urah pa se je pooblačilo in na sedežnici do avtobusa nas je že rahlo močil dež. Potem smo spoznali DIAGONALO, se namestili po sobah in odšli na kosilo. Prvi večer smo se odpravili na večerni sprehod pod zvezdami, kjer so se rojevale simpatije. Vsak dan smo imeli po smučanju še popoldanske dejavnosti. Da smo spoznali krajevne znamenitosti, smo se v skupinah odpravili na fotolov. Pomerili smo se tudi v postavljanju tabora in grajenju da Vincijevega mostu. Prosti čas smo namenili klepetu, igranju namiznega nogometa, v sredo zvečer pa smo si za lahko noč ogledali film V višave. Zadnji večer smo v disku plesali, peli in se zabavali. Šolo smučanja smo zaključili s tekmovanjem in dokazali, da drsenje po belih strminah po novem obvladamo prav vsi.

Maja Papež, Zala Krajner, ŠNO

Dostopnost