Od 22. 8. – 26. 8. 2022 je nazarska šola že odmevala od otroškega vrišča. 34 otrok od 1. – 5. razreda je na BSH počitniškem tednu poleg družabnih iger spoznavalo samooskrbno življenje v naši dolini. Mladim animatorkam Ani, Anji, Izi in Niki sta ob strani stali dve učiteljici iz OŠ Nazarje.

Obiskali smo bližnjo ribogojnico Hren in se čudili velikim in gibkim postrvim. Na kmetiji Bider smo spoznali celoten postopek kompostiranja, najbolj pa nam je bilo všeč božanje raznih domačih in drugih živali. Pa belo kozo smo pomolzli in okušali kozje mleko ter sirne namaze. Avtobus nas je naslednji dan odpeljal na visokogorsko kmetijo Matk, kjer so koze čisto drugačne, podobne so srnam z rožički. Gnali smo jih na pašo in si na koncu prislužili palačinke s sladoledom iz kozjega mleka. V spominu nam bodo ostale nepozabne zgodbe, ki nam jih je na začetku Logarske doline pripovedoval pastir Jernej, ki nas je ob slovesu obdaril z lešniki. Na skednju ob Brinovčevem mlinu smo spoznavali razne starinske predmete in pripomočke za delo. Srečali pa smo se tudi z alpakami, s takimi malimi kamelami, ki živijo na kmetiji Velam. Iz njihove mehke volne smo si izdelali majhne kroglice za ogrlice in z njimi razveselili svoje mame. Sebe pa smo razveselili z mehkimi čokoladnimi kroglicami in sveže pečenimi keksi, ki smo jih sami izdelali. Top dogodek pa so bile vodne igre in igre z vodnimi baloni ter tekma v vlečenju vrvi med fanti in dekleti.

 Vmes pa je bilo še veliko smeha, igranja, ustvarjanja in kvalitetnega preživljanja zadnjega počitniškega tedna. 

                                                                                                                                             Katja Gruber in Manica Hudales

Več fotografij si lahko ogledaš TUKAJ.

Dostopnost