21. marca, ob svetovnem dnevu Downovega sindroma, smo imeli na OŠ Nazarje prav posebno gostjo. Obiskala nas je Eva. Najprej smo prebrali zgodbo o dečku z Downovim sindromom. Eva nam je povedala, s čim se ukvarja, kaj jo zanima, predstavila nam je svojo zaposlitev v VDC. Povedala je, da je vključena v društvo Sožitje Žalec (Društvo za pomoč osebam z motnjo v duševnem razvoju). V okviru društva se udeležuje različnih aktivnosti; hodi na hipoterapijo (terapijo s pomočjo konja), na jogo, vključena je v klub Bralčki, kjer berejo in poustvarjajo, v skupino Čokoladke, kjer predvsem plešejo in s skupino veliko nastopajo. Vsako leto se udeleži tabora v okviru Zveze Sožitje (poučnih počitnic) ter jadranja v projektu Mirno morje. Ukvarja se z različnimi športi in navdušila nas je z zbirko kolajn. Rada pleše, poje, se druži s prijatelji. Ob koncu smo skupaj zaplesali in Eva nam je zapela Ditkino pesem Ne bodi kot drugi. Eva res ni kot drugi in veseli smo, da smo jo spoznali. 

Še nekaj misli naših učencev:  

 • Ima veliko prijateljev.  
 • Povedala je, da jaha konja.  
 • Ima veliko medalj, je dobra športnica, smuča.  
 • Je drugačna od nas. Je zelo prijazna, rada ima konje, vozila se je z ladjo.  
 • Prijazna je, stara je 30 let.  
 • Je zelo zanimiva. Malo drugače govori, a jaz sem jo razumel.  
 • Lepa punca, je fajna. Ima veliko medalj. Zelo je uspešna.  
 • Lepa je. Hodila je v drugačno šolo. Sedaj hodi v službo.  
 • Pripovedovala je o tem, kako je bilo, ko je bila majhna.  
 • Je zelo lepa. Dala nam je sladkarije. Objeli smo se. 

  Karla Jeromel Rednak 

  Dostopnost