April ali mali traven je 4. mesec po koledarju. Ima trideset dni. Prvi april se praznuje dan norcev. Gre za dan, ko so dovoljene različne potegavščine, s katerimi si lahko privoščimo kakšnega prijatelja. Dan izvira iz 18. stoletja, ko je dvorni norec nasmolil kralja Ludvika XIV. Mark Twain je  tudi napisal: »Prvi april je dan, ko se spomnimo, kaj smo ostalih 364 dni v letu.«

Naslednji med omembe vrednimi dnevi je tudi svetovni dan zdravja, ki ga praznujemo 7. aprila. Na ta dan je bila leta 1948 ustanovljena Svetovna zdravstvena organizacija, ki je ena izmed vodilnih organizacij, ki se spopada z aktualnimi zdravstvenimi vprašanji. Nato nastopi praznik dan Zemlje, ki ga praznujemo 22. aprila. Ta dan je posvečen ozaveščanju glede varovanja okolja na Zemlji. Nekaj dni kasneje (23. aprila) pa praznujemo svetovni dan knjige in avtorskih pravic. Slovenija je pri tem prazniku precej posebna, saj smo ena izmed redkih držav sveta, ki ta dan praznuje in obeležuje cel teden. 27. aprila pa praznujemo državni praznik dan upora proti okupatorju. Ta dan je še posebej pomemben za našo domovino, marsikdo pa ima ta dan še posebej rad, saj je dela prost dan.

Avtorica: Mija Slapnik 🙂

Viri:

Dostopnost