V sredo, 5. 4. 2023, nam je popestril dan kuhar Filip Slokan, oče tretješolke Loti.

Po malici smo se zbrali v večnamenskem prostoru, kjer nam je gost predstavil poklic kuharja in delo, ki ga opravlja. Vse njegovo delo je več ali manj povezano s poklicem, ki ga zelo rad opravlja. Po predstavitvi je začel pripravljati pice za kosilo (Šolsko kosilo smo za tisti dan odpovedali). Pri oblikovanju  testa in nadeva so sodelovali vsi učenci. Da je delo potekalo usklajeno, smo učiteljice razdelile učence  v skupine in jih usmerile še v delavnice, kjer so si izdelali velikonočne dekoracije. Kmalu je zadišalo po picah in izpod pridnih rok učencev in budnim očesom gospoda Slokana je nastalo okusno kosilo.

Zadovoljni in še kako siti so tisti dan odhajali učenci na svoje domove.

Več slik najdete v galeriji.

Marjana Ugovšek

Dostopnost