Ugotovili smo že, da se učimo povsod, kjer smo aktivno prisotni. Tokrat je 32 bralnih značkarjev preživelo noč v šolski knjižnici, kjer so ob sproščenem pogovoru ugotavljali, katere so njihove najljubše knjige in kaj jih je v njih prevzelo. Nastal je pano risb, s katerimi učenec učencu priporoča dobro knjigo v branje. Ta noč je bila pestra tudi zaradi priprave večerje, kjer so pri peki pic sodelovali Maks, Sara in Alenka. Nekaj dežnih kapelj pa ni ustavilo niti našega nočnega pohoda, kjer smo si med temnimi travniki svetili z lučkami na glavi in v rokah. Ker je bil zaključek predviden za soboto zjutraj, se je pogovor zavlekel pozno v noč. Nova izkušnja je bila prijetna in porodili so se že novi predlogi, kako preživeti noč v knjižnici naslednje leto.

Maja Božič in Ksenija F. Vuga

Dostopnost