V četrtek, 25. 5. 2023 so učenci gledališkega kluba prikazali obe gledališki igri, ki so ju ustvarjali skozi vse leto pri izbirnem predmetu gledališki klub. Predstavo so imeli dopoldne za sošolce, popoldne pa za starše.

Sedmošolci so se predstavili z igro Kraljična na zrnu graha, ki jo je napisala Kim Komljanec. Igra je bila za igralce nekoliko zahtevnejša, saj je bila napisana v verzih in ni dopuščala improvizacije. Ravno zaradi jezika je bila zanimivejša za gledalce, hkrati pa je bilo v njej kar nekaj komičnih in nepričakovanih situacij.

Osmo in devetošolci pa so uprizorili mladinsko igro Novice iz Osmice. Tudi v tej igri je bilo veliko komičnih situacij, ki so gledalcem bile znane iz šolskih klopi.

Pri obeh igrah je bil odziv sovrstnikov v dvorani odličen, saj so se sproščeno nasmejali sošolcem na odru, na koncu pa so jih nagradili z bučnim aplavzom. V popoldanskem času smo obe igri odigrali tudi za starše in zunanje gledalce.

Petra Lončar

Več slik si lahko ogledate v galeriji.

Dostopnost