V ponedeljek smo na šoli držali pesti za naše košarkarice, ki so se udeležile finala državnega tekmovanja v košarki. Tokrat so tekmovanje gostili Mariborčani v večnamenski dvorani Luknja v Ljudskem vrtu.

Prvo tekmo so odigrale z vrstnicami iz Vipave. Do predzadnje minute sta bili ekipi skoraj izenačeni, v zadnjih dveh minutah pa so Nazarčanke morale priznati premoč nasprotni ekipi.

Drugo tekmo so odigrale z OŠ Tabor 2 iz Maribora. Ves čas od začetka do konca so kontrolirano držale prednost, v zadnjih minutah pa so popolnoma prevzele nadzor nad žogo v svoje roke in tekmo zaključile z rezultatom 28:22 v našo korist.

Izjemen uspeh je bil še toliko slajši, saj večina tekmic trenira košarko za razliko od naših punc. Deklice so dokazale, da so več kot odlične športnice z izjemno športno širino.

Šolo so zastopale: Julija L., Ema P., Tinka K., Lana K., Manca Š., Neža R., Lina S., Blažka M., Julija K., Zoja Š., Iris Z. in Lana J.

Ta uvrstitev je za šolo največji uspeh v ekipnih športih z žogo do sedaj!