V petek, 6. 10. 2023 je v Izlakah potekala dobrodelna prireditev SR(E)ČNA DEŽELA, ki jo je OŠ Ivana Kavčiča Izlake v sodelovanju z lokalno skupnostjo in drugimi društvi organizirala za našo poplavljeno podružnično šolo Šmartno ob Dreti.

(Pri)srčen program so ustvarili recitali in prepevanje učencev OŠ Ivana Kavčiča, Big band Zagorje ter pevski zbori Čebelice iz Mirne Peči, fantje z vasi iz Škocjana, Sveti Nikolaj iz Litije, Klasje iz Škocjana, Klasek iz Izlak ter Prava naveza.

V dvorani Doma Svetega Jurija je bil posebej ganljiv trenutek, ko je bilo razglašeno, da se je za pomoč za obnovo naše poplavljene podružnične šole zbralo neverjetnih 1850 €. Tudi ob izročitvi pisem in risbic za šmarske učence je marsikomu v dvorani po licu spolzela solza sreče.

Prav tako so bili ganjeni, navdušeni ter zelo hvaležni naši učenci ob prejemu pošte svojih vrstnikov iz Izlak ter ob poročilu o uspehu dobrodelne prireditve.

Iz srca se zahvaljujemo vsem, ki so na kakršen koli način prispevali k tej čudoviti SR(E)ČNI prireditvi.

Učenci in zaposleni POŠ Šmartno ob Dreti in OŠ Nazarje

Več slik si lahko ogledate v galeriji.

Dostopnost