V torek, 12. 12. 2023 je za nas, osmošolce, 3. ura pouka potekala malo drugače kot po navadi. Obiskala nas je ustavna sodnica dr. Špelca Mežnar. Uro in naše znanje je obogatila z novimi informacijami o sodiščih, pravu, zakonih in o njenem delu. Izvedeli smo, da si ustavni sodnik lahko le devet let, kandidiraš pa lahko šele, ko si star štirideset let. Pogovarjali smo se o tem, kaj je prepovedano in kaj dovoljeno. Poleg tega nam je opisala nekaj zanimivih primerov, kjer sta se bila dva zakona v konfliktu in nam razložila, kako so na sodišču prišli do rešitve. Najverjetneje pa smo si vsi najbolj zapomnili, da ima tudi sama otroke in da se je tudi ona včasih z njimi streljala z Nerficami.

Sprememba običajnega pouka nam je zelo ugajala, saj smo izvedeli in se naučili dosti novih stvari, ki se jih drugače pri pouku ne bi. Ustavna sodnica nas je vse očarala, nam polepšala uro in razširila pogled na svet.

Ema Poljšak, 8. a

Dostopnost