Zaključek literarnega natečaja Besedičica

Na ta veseli dan kulture, 3. 12. 2020, se je zaključil literarni natečaj zgornjesavinjskih osnovnih šol. Letošnja izvedba je potekala na daljavo in na natečaj se je prijavilo 27 avtorjev, iz štirih osnovnih šol Zgornje Savinjske doline. Skupaj so poslali v presojo in izbor 37 del . Tokrat jih je prebirala urednica, avtorica in pripovedovalka, Irena Cerar.

Glavno nagrado Besedičice si na naši šoli delita osmošolki Taja Berložnik s pesmijo Raj in Zorna Coklin s pesmijo Če bila bi. »Pesem Raj je kot vabilo v svet igrivosti, vstran od tega sveta, ki ga zdaj poznamo. Je dokaz, da so tudi miniaturne pesmi lahko velike stvaritve. Zornina pesem pa je šestvrstična spretna pesem z močno zaključno poanto,« je komentirala izbor glavna ocenjevalka. Častne omembe sta bili deležni Lara Slapnik za pravljico Mavrična ptica, ki ima po mnenju ocenjevalke Irene več odlik: »Ima lahkotno domišljijo, dobro utemeljene zaplete, bogat besedni zaklad in jasno strukturo«. Avtorica druge pravljice s častno omembo je Klara Poličnik za pravljico Čudežna zapestnica. Irena Cerar jo je ocenila, da je »vsebinsko zanimiva sodobna pravljica z zelo aktualno socialno vsebino, saj deklica pomaga brezdomcem«.

Vsem nagrajenkam in obema mentoricama, Kseniji F. Vuga in Petri Lončar, je Irena Cerar iskreno čestitala.

Dostopnost