Spoštovani starši,

pretekli teden smo od ministrstva prejeli dopis, da bo za šestošolce in devetošolce potekalo pilotno e-testiranje nacionalnih preizkusov znanj (NPZ), s katerim želijo ugotoviti, ali bo računalniški sistem dovolj zmogljiv za tolikšno število učencev iz vse Slovenije. Dejanski NPZ-ji se bodo tudi letos izvajali v mesecu maju in predvidoma v klasični, papirni obliki.

E-testiranje za 9. a razred bo potekalo na šoli v ponedeljek, 22. 3. 2021, za 6. a razred pa v sredo, 24. 3. 2021.

Z e-testiranjem se ne bo preverjalo znanj in ne bo analiz dosežkov učencev.

Program bo v popoldanskem času na voljo učencem isti dan, kot bodo test pisali v šoli. Učenec bo ponovno lahko pisal test od začetka, uporabniško ime in geslo bosta enaka kot za e-testiranje v šoli.

V petek, 19. 3., bodo predstavniki ministrstva na tiskovni konferenci za javnost predstavili informacije o izvedbi nacionalnih preizkusov znanja v šolskem letu 2020/21.