Učenci 6.b razreda z razredničarko smo pri uri oddelčne skupnosti obeležili Dan bele palice. V videoposnetku smo prisluhnili pričevanju slepih in slabovidnih učencev o težavah, s katerimi se srečujejo pri delu v šoli in v vsakdanjem življenju. Ogledali smo si tipanko – knjigo za slepe in slabovidne, ki je narejena iz različnih materialov, da si lahko z dotikom lažje predstavljamo dogajanje. Besedilo pravljice je napisano v brajevi pisavi, ki jo slepi in slabovidni znajo brati z dotikom – z blazinicami prstov. Ogledali smo si tudi kocko, katere ploskve so iz različnih materialov (les, kovina, kamen, tkanina, papir…) ter zvenečo žogo, v kateri se skriva zvonček, da slepi in slabovidni lahko s sluhom ugotovijo, kdaj žoga prihaja do njih. Za konec smo si natančneje ogledali tudi brajevo pisavo in s pomočjo abecede brali Prešernovo Zdravljico.
Uro smo zaključili z razmišljanjem o tem, da smo vsi na nek način drugačni, pa vendar moramo imeti enake možnosti za izobraževanje in življenje.

Razredničarka: Mateja Tevž Srčič

Dostopnost