Projekt Otroci pojejo slovenske pesmi je namenjen spodbujanju petja slovenskih pesmi in odkrivanja pevskih oz. glasbenih talentov med osnovnošolskimi otroki. V mesecu aprilu je pred mikrofonom v studiih radija Celje, Ptuj in Maribor, zapelo 500 osnovnošolcev. Izmed njih so za polfinale izbrali 83 mladih pevcev, v finale pa je komisija uvrstila le 23 otrok: 13 v mlajšo in 13 v starejšo kategorijo. In naša Gaja je bila med trinajstimi v višji kategoriji, to so sanje, ki jih nihče od nas ni upal sanjati.

Finalni nastop se je odvijal pred številnimi poslušalci na pokritem dvorišču Minoritskega samostana na Ptuju v četrtek, 18. 8. 2022. Gaja se je odlično predstavila s pesmijo Alye »Spet zaljubljena«. Strokovna komisija v sestavi Nuša Derenda, Domen Kumer in Tinkara Fortuna ji je namenila odlične pohvale in spodbude za nadaljnjo pevsko pot. Nekateri mladi pevci, ki so na festivalu nastopili že večkrat, so imeli med publiko kar cele avtobuse svojih navijačev s transparenti in zastavami. Žal nas je za Gajo v dvorani navijalo le pet privržencev, a nič zato. Gaji so vsi v dvorani navdušeno zaploskali in ji namenili tudi vzklike navdušenja, saj je bil njen nastop res imeniten.

Gaji iskreno čestitamo in si želimo, da nas bi še dolgo razveseljevala s svojim petjem.

Gaja Kopriva, 8. r. OŠ Nazarje,
finalistka pevskega tekmovanja na Ptuju

Dostopnost